Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2711554.446.541.97.4574.7279.1295.6266920
Obligatiuni Straine43154.60.62-0.73.81.11.1-0
Multi-Active Locale442663.110.732.415.2115.648.567163968
Multi-Active Straine13600.52.4226.525.51
Actiuni Locale314659.418.77422.3295.1124.1170.989077
Actiuni Straine591183.14.77-2.68.630.933.6-2.7
Randament Absolut Locale687.90.35-1.32.41.21.10.11396
Randament Absolut Straine218.70.08-0.6-0.300.1-0
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale133903.115.72514.2347.7162.5185.2146215
Alte Fonduri Straine20000
Total Locale12022867.992.122.912.21334.3615.4718.9667576
Total Straine11919577.88-2.36.858.660.3-1.7
Total Fonduri Inchise291671.4-4.4-2.80.671.2-70.688372

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Subscrieri OPCVM locale si straine Apr,2023 - Apr,2024

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Apr, 2024 Subscrieri 0 574.681 1.129 115.572 26.494 295.082 30.91 1.224 0.046 0 0 0 347.736 0 1334.294 58.58 1392.874
Apr, 2024 Rascumparari 0 279.052 1.138 48.544 25.462 124.146 33.625 1.128 0.082 0 0 0 162.547 0 615.417 60.307 675.724
Apr, 2024 Subscrieri Nete 0 295.628 -0.009 67.028 1.032 170.935 -2.715 0.096 -0.036 0 0 0 185.189 0 718.876 -1.727 717.149
Mar, 2024 Subscrieri 0 411.546 2.178 103.934 27.043 223.588 61.105 0.575 0.206 0 0 0 181.865 0 921.509 90.533 1012.041
Mar, 2024 Rascumparari 0 204.141 2.245 24 11.3 62.612 33.949 0.845 0.02 0 0 0 103.276 0 394.873 47.514 442.387
Mar, 2024 Subscrieri Nete 0 207.405 -0.067 79.934 15.743 160.977 27.156 -0.27 0.187 0 0 0 78.589 0 526.636 43.019 569.655
Feb, 2024 Subscrieri 0 387.633 3.188 106.819 18.335 169.929 35.972 0.493 0.199 0 0 0 243.744 0 908.618 57.693 966.311
Feb, 2024 Rascumparari 0 215.002 1.514 44.392 13.638 73.173 43.709 1.256 0.846 0 0 0 149.358 0 483.181 59.706 542.888
Feb, 2024 Subscrieri Nete 0 172.632 1.674 62.427 4.697 96.756 -7.738 -0.764 -0.647 0 0 0 94.385 0 425.436 -2.013 423.423
Jan, 2024 Subscrieri 0 296.306 4.731 96.858 12.827 158.642 29.765 1.113 0.024 0 0 0 229.439 0 782.359 47.347 829.706
Jan, 2024 Rascumparari 0 167.961 1.058 34.889 16.603 55.603 29.69 1.469 0.001 0 0 0 120.17 0 380.093 47.353 427.445
Jan, 2024 Subscrieri Nete 0 128.345 3.673 61.969 -3.777 103.039 0.075 -0.356 0.023 0 0 0 109.269 0 402.266 -0.006 402.26
Dec, 2023 Subscrieri 0 309.125 2.118 108.355 12.926 135.739 26.039 0.416 0.01 0 0 0 191.332 0 744.968 41.093 786.06
Dec, 2023 Rascumparari 0 239.351 0.911 22.474 19.441 61.668 30.972 0.482 0.033 0 0 0 233.495 0 557.469 51.356 608.826
Dec, 2023 Subscrieri Nete 0 69.775 1.207 85.881 -6.515 74.071 -4.933 -0.066 -0.023 0 0 0 -42.163 0 187.498 -10.264 177.234
Nov, 2023 Subscrieri 0 268.665 0.722 63.827 8.103 121.312 20.581 0.235 0.032 0 0 0 225.919 0 679.959 29.438 709.397
Nov, 2023 Rascumparari 0 169.15 0.37 29.186 19.963 61.915 27.909 0.669 0.005 0 0 0 121.801 0 382.721 48.247 430.968
Nov, 2023 Subscrieri Nete 0 99.515 0.352 34.641 -11.86 59.397 -7.328 -0.433 0.027 0 0 0 104.118 0 297.238 -18.809 278.429
Oct, 2023 Subscrieri 0 299.233 0.557 50.22 6.75 107.624 25.549 0.247 0.023 0 0 0 245.103 0 702.427 32.88 735.308
Oct, 2023 Rascumparari 0 212.327 0.77 20.345 10.917 81.594 26.042 1.806 1.52 0 0 0 144.321 0 460.394 39.249 499.643
Oct, 2023 Subscrieri Nete 0 86.906 -0.212 29.874 -4.166 26.029 -0.492 -1.559 -1.497 0 0 0 100.782 0 242.033 -6.368 235.664
Sep, 2023 Subscrieri 0 265.24 1.51 63.574 6.316 90.028 17.995 0.3 0.024 0 0 0 165.105 0 584.245 25.845 610.09
Sep, 2023 Rascumparari 0 168.678 0.744 37.137 9.13 90.739 27.414 1.053 0.146 0 0 0 96.323 0 393.93 37.434 431.364
Sep, 2023 Subscrieri Nete 0 96.561 0.766 26.437 -2.814 -0.711 -9.419 -0.754 -0.122 0 0 0 68.782 0 190.316 -11.589 178.727
Aug, 2023 Subscrieri 0 172.616 2.477 59.251 7.238 64.811 43.464 0.492 0.029 0 0 0 171.19 0 468.359 53.207 521.567
Aug, 2023 Rascumparari 0 191.628 1.534 26.487 12.47 53.78 31.193 0.607 0.002 0 0 0 93.691 0 366.192 45.2 411.393
Aug, 2023 Subscrieri Nete 0 -19.012 0.943 32.764 -5.232 11.032 12.27 -0.115 0.026 0 0 0 77.498 0 102.167 8.007 110.174
Jul, 2023 Subscrieri 0 208.929 2.37 49.57 10.558 80.203 21.511 1.843 0.03 0 0 0 147.519 0 488.063 34.469 522.531
Jul, 2023 Rascumparari 0 247.814 0.804 28.218 12.465 68.562 18.434 0.628 0.791 0 0 0 136.102 0 481.324 32.495 513.819
Jul, 2023 Subscrieri Nete 0 -38.885 1.565 21.351 -1.907 11.641 3.077 1.215 -0.762 0 0 0 11.417 0 6.739 1.973 8.712
Jun, 2023 Subscrieri 0 219.024 6.606 28.881 8.91 66.959 32.447 1.057 0.023 0 0 0 121.54 0 437.461 47.987 485.448
Jun, 2023 Rascumparari 0 227.599 0.768 22.63 12.138 43.51 34.363 2.051 0.008 0 0 0 84.524 0 380.315 47.277 427.592
Jun, 2023 Subscrieri Nete 0 -8.575 5.838 6.251 -3.228 23.449 -1.915 -0.994 0.015 0 0 0 37.016 0 57.146 0.71 57.856
May, 2023 Subscrieri 0 202.69 0.849 42.959 5.776 45.888 30.528 0.269 0.023 0 0 0 123.272 0 415.079 37.175 452.254
May, 2023 Rascumparari 0 160.114 1.164 30.682 12.125 36.578 30.407 2.752 0.266 0 0 0 86.549 0 316.675 43.962 360.637
May, 2023 Subscrieri Nete 0 42.576 -0.315 12.277 -6.349 9.31 0.121 -2.483 -0.243 0 0 0 36.723 0 98.404 -6.787 91.617
Apr, 2023 Subscrieri 0 217.403 0.322 20.968 5.185 56.118 13.766 0.392 0.032 0 0 0 97.969 0 392.849 19.304 412.153
Apr, 2023 Rascumparari 0 187.896 3.836 41.104 10.844 56.37 11.824 0.52 0 0 0 0 93.412 0 379.302 26.505 405.807
Apr, 2023 Subscrieri Nete 0 29.507 -3.515 -20.136 -5.66 -0.252 1.942 -0.128 0.032 0 0 0 4.557 0 13.547 -7.201 6.346

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei